Lež první - prezident špatně reprezetnuje Česko, nehájí jeho zájmy
Česká televize nevynechá pomalu jediný den, aby nějak neočernila nebo nezesměšnila Miloše Zemana. Toto veřejnoprávní médium propaguje demonstrace a petice proti prezidentovi. Důvodem není to, že několikrát v rozhlasovém přenosu použil sprosté slovo, ale jeho postoj k protiruské kampani. Další hrubé zesměšnění prezidenta přinesl pořad Pečený sněhulák - takovéto urážky hlavy státu ve veřejnoprávním médiu Česká republika ještě nezažila. O cenzurování prezidentových výroků (vystřižení jména "Bakala" uprostřed věty nebo nezveřejnění odpovědi Miloše Zemana švédskému ministrovi zahraničí Carlu Bildtovi na zářijovém summitu NATO) v ČT ani nemluvě. Komentátoři hlavního mediálního proudu označují prezidenta za sluhu nebo agenta Moskvy.
Proč těm, kdo ovládají masmédia a také americkým politikům Miloš Zeman tolik vadí? Když proti americkému tažení na Rusko vystupují řadoví občané, nic se neděje, protože z mainstreamových médií se o tom nikdo nedoví. Horší už je, když to udělá řadový poslanec, nečlen vlády - ten pak je osočován z trestného činu šíření poplašné zprávy. Když zámořské vládce přestane poslouchat hlava státu, je to pro ně pohroma - slova prezidenta přeci jen mají dost velkou váhu o mohla by ovlivnit veřejné mínění.
Lež druhá - konflikt na Ukrajině vyvolalo Rusko
Ukrajinskému prezidentovi přál 17. listopadu 2014 Miloš Zeman, aby byl tím, kdo na Ukrajinu přinese mír. O to ale těm, kdo ze zámoří řídí politiku NATO a ovládají média hlavního proudu v Evropě i v USA vůbec nejde. Na svržení prezidenta Janukoviče a nastolení prozápadního režimu na Ukrajině vynaložili USA 5 miliard dolarů (jak to řekla náměstkyně státního tajemníka Victorie Nulandová). Ukrajinský Majdan je až příliš podobný barevným revolucím v Libii a Sýrii. Ze skandální střelby do demostrantů těsně před svržením Janukoviče byla obviněna ukrajinská tajná policie. Dnes už se to neříká, neví se, kdo střílel. Další velkou kapitolou je sestřelení letu MH-17. Ihned po této události bylo každou hodinu ve zprávách na Radiožurnálu slyšet, že letadlo sestřelili proruští povstalci a že je to válečný zločin, který nemá obdoby - evropské země, které do té doby váhaly se zavedením sankcí, najednou souhlasily. Vyšetřování katastrofy ještě ani nemohlo začít, ale média hlavního proudu, ovládaná z USA, už měla jasno. Dnes to podle všeho vypadá, že letadlo sestřelila ukrajinská stíhačka - protiletadlová střela Buk totiž dělá hrozný hluk, slyšitelný na kilometry daleko a nechává za sebou několik minut viditelnou stopu. To ale nikdo ani neviděl, ani neslyšel. Zato Rusko zveřejnilo satelitní snímky, na kterých je MH-17 v posledních okamžicích letu doprovázeno ukrajinskými stíhačkami. Pogromy na rusky mluvící obyvatele byly plánované - jako ten první v Oděse. Cílem bylo - a stále je - zavléct Rusko do války na Ukrajině, udělat z něho nepřítele číslo jedna. S nepřítelem se nedá obchodovat, firmy z nepřátelské země těžko budou dostavovat Temelín a další jaderné elektrárny ve východní Evropě. Všechny tyto obchody převezmou americké firmy, v "ideálním" případě k nám namísto ruského plynu bude putovat ten americký, břidlicový.
Lež třetí - Kijevská vláda a Západ usilují o mírové řešení konfliktu
V pátek 5. prosince ráno server novinky.cz zveřejnil zprávu z Ukrajiny, podle které za minulý den proruští povstalci 50 krát porušili příměří a napadli ukrajinské vojáky. Ukrajinská armáda odpověděla prý jen ve třiceti případech. To je typická ukázka, jak mainstreamová média informují o občanské válce na Ukrajině. Jako kdyby lidé v Doněcku a Luhansku měli zájem, aby se v okolí jejich domů stále střílelo, aby byly ostřelovány školy, nemocnice a obytné čtvrti.
Zprávy o ostřelování měst a civilních obětech na Donbase jsou slyšet v našich masmédiích jen občas. O tom, že z Novoruska prchají další a další civilisté především do Ruska, kde jich je už tři čtvrtě milionu, o tom se v České televizi nemluví. Kdo má zájem na tom, aby se Donbas stal liduprázdnou zemí bez Rusů?
Prezident Zeman byl kritizován když řekl, že Ukrajina by neměla být v NATO, ale měla by být neutrální jako třeba Finsko. Co si myslet o mírotvorném úsilí západních politiků když prohlašují, že Ukrajina má právo vstoupit do NATO? Co by se asi dělo, kdyby třeba Dominikánská republika uzavřela vojenský pakt s Ruskem? Měla by na to Dominikánská republika také právo?
Jaký bude Advent 2015?
Ještě před časem jsme si mohli myslet, že tento stav - každodenní ostřelování okolo frontové linie - bude Washingtonu postačovat. Rusko bude izolováno, americký vývoz do Evropy naroste. Teď se zdá, že plány USA jsou ještě horší. Jsou si vědomi své technologické převahy v oblasti konvenčních - přesných - zbraní. Početní převaha je také na straně NATO - Rusko má o dost méně vojáků, než měla Varšavská smlouva. Podle všeho, američtí stratégové počítají s tím, že když oni použijí "jen" konvenční zbraně, Rusko použije také pouze konvenční zbraně. Stejně chybně uvažoval před více než sto lety František Josef I. - vojáci si bláhově spolu s ním mysleli, že za pár týdnů se vrátí domů. Jaký to byl omyl nám připomínají pomníky s řadami jmen padlých v každé české vesnici. Rusko ví, že jediné zbraně, se kterými může vzdorovat přesile NATO, jsou právě jaderné zbraně. Prezident Putin nedávno prohlásil, že Rusko si v případě napadení vyhrazuje právo odpovědět asymetricky - tedy nejen konvenčními zbraněmi.
Proslýchá se, že stratégové NATO spoléhají na rychlý vstup na Ruské území, kde přece už proti nim Rusko nebude moct použít jaderné zbraně. Další možností je, že se pokusí vyvolat přímo v Rusku státní převrat - pučisté by pak mohli požádat NATO o pomoc. Tyto šílené plány by zámořským stratégům mohly vyjít. Ale také nemusely. I kdyby NATO obsadilo část Ruska, nezíská najednou kontrolu nad ruským jaderným arzenálem .... Možná v tuto chvíli jestřábi z Washingtonu a Bruselu až tak daleko jít nechtějí - chtějí "jen" totální válku na Ukrajině, tedy útok na Donbas s podporou NATO. Počítají s tím, že Rusko nemůže nechat Donbas jen tak vystřílet a bude muset zasáhnout - na Donbase chtějí Rusko porazit. Jaká je pravděpodobnost, že v případě "velké války" na Ukrajině Rusko sáhne k Putinem zmiňované asymetrické odpovědi?
Ve vedení evropských zemí je jen málo politiků, kteří si dovolili toto americké tažení neschvalovat. Slovenský premiér Fico, maďarský premiér Orbán a český prezident Miloš Zeman. Právě Robert Fico 2. prosince varoval, že s pravděpodobností 70 % bude na Ukrajině - a nejen tam - velká válka. 4. prosince si legislativně předschválili válku proti Rusku v USA (originál anglického článku Rona Paula zde) - jen několik jich hlasovalo proti.
Co proti této připravované velké válce můžeme dělat? Psát svým poslancům a dalším politikům, aby nepodlehli tlaku USA a dokázali říct NE. Politici naši podporu potřebují. Jakému nátlaku jsou vystaveni ti, kdo si dovolí nesouhlasit s oficiálním washingtonským stanoviskem, vidíme na příkladu Miloše Zemana.
A co dělat dál? Kdo to umíme, měli bychom se za mír pro Ukrajinu i Evropu modlit.