... Podle oficiálních údajů (Syrian Center for Policy Research) se na konci minulého roku ocitlo za hranicí chudoby 85,2% obyvatel. Z toho téměř 70% populace žije v kritických podmínkách, tedy v nedostatku věcí první potřeby a u 35% jde o chudobu absolutní. Charita nemá prostředky na to, aby mohla čelit této situaci. Potřebuje další materiální i duchovní prostředky, dodává mluvčí této instituce, která dnes působí – zejména díky práci dobrovolníků - v šesti oblastech: v Damašku, Aleppu, Homsu, v pobřežní oblasti, Hasace a Horanu.
V roce 2015 pomáhala syrská charita více než 205 tisícům lidí. Neomezuje jen na rozdávání potravin a předmětů první potřeby, ale pomáhá také s placením nájmů, zajišťuje lékařskou pomoc, výchovné programy pro děti i pomoc pro staré lidi.
„Potřebujeme podporu celého světa, abychom mohli uhasit plameny konfliktu a vyjít z něho bez vzájemného obviňování,“ říká mluvčí syrské charity. „Je potřeba vykřičit celou pravdu, vyprávět o mužích a ženách, kteří trpí hrozným způsobem, zrušit sankce, které nechavají zemi vyhladovět, bohaté obohacují ještě více a chudé činí stále chudšími. Je třeba vyvíjet tlak na naši vládu a na světové mocnosti, aby ukončily válku, přestaly se zásobováním džihádistů zbraněmi a pomohly nám v obnově našeho milovaného národa,“ řekla pro agenturu AsiaNews mluvčí syrské charity, Sandra Awadová.