Protože Český rozhlas odmítl vysílat "Hovory z Lán" v přímém přenosu, obrátil se prezident Zeman jinam. Tak vznikl 4. ledna 2015 "Prezidentský Pressklub" - rozhovor s prezidentem v přímém přenosu na Frekvenci 1.

V rozhovoru mne mimo zaujalo především následující:

Frekvence 1: Téma Ukrajina - pane prezidente, zaznamenal jste právě na Ukrajině nebo kolem Ukrajiny v poslední době něco, co by Vás třeba vyděsilo a co by právě tu myšlenku o té suverenitě mohlo podpořit?

Miloš Zeman: Ano zaznamenal, a to právě včera večer, když jsem prouzdal po internetu a viděl jsem videozáznam z manifestace několika tisíc lidí na Majdanu v Kyjevě, kteří šli s portrétem Stepana Bandery - mimochodem, já jsem ten portrét viděl poprvé a on tak trošku vypadá jako Reinhard Heidrich - nu a s heslem, které bylo banderovo heslo, a které ti demonstranti nebo manifestanti provolávali. A to heslo znělo: "smrt Polákům, Židům a komunistům bez milosrdenství" konec citátu. No a bylo to organizováno naprosto stejně jako byly nacistické pochodňové průvody. Opakuji: událo se to 1. ledna 2015 - nu a tak jsem si říkal, že s tou Ukrajinou je něco špatně, a něco špatně je i s Evropskou unií, která proti tomu neprotestovala.

....

Frekvence 1: Martin Bursík uvedl pro Parlamentní listy, že jste dvojitým agentem, že pracujete pro Rusko i Čínu; pane prezidente, není to od od takového člověka na pováženou, míníte to řešit třeba nějak právně?

Miloš Zeman: Podívejte se, Martin Bursík je, chudák malý, neúspěšný člověk. On jednou založí stranu s krásným názvem "Les" a měsíc po jejím založení kandiduje za Top 09 na senátora a ještě při tom neuspěje, takže já ho beru jako psychicky poněkud vyšinutého člověka. Nicméně ano, nedávno jsem, protože jsem pro rozvoj vztahů s Čínou, přijímal na Hradě vedoucího čínské delegace a říkal jsem mu: tak já jsem - neuváděl jsem autora - agentem čínské tajné služby, no tak byste mně mohli dát nějakou funkci, třeba generála. No a on říkal: dáme Vám maršála, pane prezidente. Takže vzkazuji Martinu Bursíkovi, že jsem maršálem čínské tajné služby, ale nevím, jestli tahle funkce zahrnuje ať už nějaké kompetence nebo dokonce nějaký honorář.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

Je dobře, že prezident takto promluvil o pochodech banderovců v Kyjevě - akce tohoto typu totiž nebyla ničím novým. Že Washingtonu (ani jím ovládané Evropské unii) fašistické skupiny na Ukrajině nevadí, je jasné. USA totiž nenainvestovaly těch 5 miliard dolarů do Ukrajiny proto, aby se Ukrajinci měli lépe nebo aby na Ukrajině byla více dodržována lidská práva, ale aby Ukrajinu mohly skrze dosazenou vládu snadno ovládat a používat ke svým cílům. 

Slova Miloše Zemana o Ukrajině nezůstala u médií hlavního proudu bez odezvy. Ten špatný je podle nich opět náš prezident, zatímco pochod 1.1.2015 v Kyjevě a dalších městech byl v pořádku. Mainstreamová média maximálně připouštějí, že Bandera je kontroverzní osoba.

Těm, kdo doposud pochybují, jestli je současná kyjevská vládá polofašistická nebo ne, dal 7.ledna 2015 odpověď sám ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk v rozhovoru pro ARD, když řekl: Všichni si můžeme dobře vzpomenout na sovětskou invazi /vpád/ na Ukrajinu a do Německa. Tím měl na mysli konec 2. světové války, kdy sovětská armáda z východu osvobodila Německo od nacionálněsocialistické diktatury. Svým výrokem se Jaceńuk otevřeně postavil na stanu nacistů. V Evropské unii ani v USA to ale nikomu nevadí. Zkuste si tuto jaceňukovu větu najít v některém internetovém vyhledávači. Uvidíte, že najdete většinou jen "alternativní" servery. Oficiální média, stejně jako naši ministři, kteří si chtějí zachovat dobré bydlo, mají z Washingtonu za úkol bezvýhradně podporovat kyjevskou vládu a proto mlčí.